XIII Festiwal Nauki w Krakowie

W dniach 15 - 18 maja br. odbyła się XIII edycja Festiwalu Nauki w Krakowie. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało "Oblicza Wody" zaś koordynatorem wydarzenia był po raz trzeci Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Jak co roku płyta Rynku Głównego przemieniła się w prawdziwą kopalnię wiedzy i doświadczeń w której każdy mógł wydobyć coś dla siebie. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli porozmawiać ze studentami i naukowcami reprezentującymi najbardziej prestiżowe krakowskie uczelnie. Na każdego czekała rozległa gama atrakcji i niespodzianki.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego "Bibliolog" z dumą i zaangażowaniem reprezentowali Uniwersytet Pedagogiczny i Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa podczas Festiwalu. Pod czujnym okiem dr Agnieszki Fludy-Krokos, która była koordynatorem projektu studenci prowadzili warsztaty i wprowadzali zainteresowanych w świat bibliotekoznawstwa. A co można było zobaczyć i zrobić na naszym stoisku?

"Biblilog" 17 maja na swoim stoisku spędził cały dzień. Największą atrakcją cieszyły się warsztaty opraw makaronowych, których pomysłodawczynią jest Agnieszka Orzeł, studentka I roku studiów magisterskich naszego kierunku. Oprócz zabawy z makaronem, można było wykonać własny ekslibris, papier czerpany, znak wodny oraz linoryt. Popularnością cieszyły się także warsztaty z papieru marmurkowego, których efekty zachwycały bogatą kolorystyką i wyobraźnią uczestników. Nie zabrakło także origami oraz wystawy towarzyszącej warsztatom, na których można było zobaczyć piękne oprawy makaronowe oraz efekty pracy studentów i zwiedzających.  Pierwsze skrzypce grali uśmiechnięci członkowie Koła, którzy chętnie tłumaczyli, opowiadali i zachęcali - zwłaszcza najmłodszych do sięgnięcia po szlachetną wiedzę jaką oferuje nasz kierunek. To był piękny dzień!

Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć: Galeria

wiceprezes SKNB Agnieszka Byra