"Tak było" - relacja z Dni Otwartych UP

12 marca 2014 roku odbyły się Dni Otwarte Uniwersytetu Pedagogicznego. Jak co roku naszą uczelnię odwiedziły rzesze maturzystów, którzy mogli zwiedzieć Uniwersytet, porozmawiać z kadrą dydaktyczną i studentami. Poszczególne Instytuty przygotowały ciekawe wykłady, warsztaty i prezentacje. W całej imprezie nie mogło zabraknąć udziału członków SKN „Bibliolog”, którzy z dumą reprezentowali Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa.

"Bibliolog" wraz z Kołem Naukowym Architektury Informacji oraz pracownikami Instytutu przygotował wiele atrakcji. Na stanowisku w auli (nr 9) można było zapoznać się z prezentacją o Instytucie i możliwych kierunkach do studiowania, zabrać materiały promocyjne (foldery, ulotki), skosztować muffinów, a także wymienić książkę w ramach Bookcrossingu. Na piętrze Instytutu była przygotowana wystawa książek używanych w biblioterapii i bajkoterapii z prywatnej kolekcji Dr Wandy Matras-Mastalerz "Nie myśl, że książki znikną". W gablocie SKN "Bibliolog" znajdowała się wystawa o zawodach, w których mogą pracować absolwenci Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa oraz Architektury Informacji. Dla maturzystów zostały przygotowane warsztaty infobrokerskie oraz badania użyteczności stron internetowych, a także tworzenia książeczek miniaturowych. KN Architektów Informacji przygotowało grę "Koło Fortuny" oraz makietę przedstawiającą pojęcie pracy w grupie. Wiceprezes SKN "Bibliolog" Agnieszka Byra udzieliła wywiadu dla radia ESKA dotyczący Dni Otwartych UP, gdzie zareklamowała Instytut oraz przygotowane na ten dzień atrakcje dla maturzystów.

Członkowie SKN "Bibliolog" są zadowoleni z faktu, że mogli wziąć udział w promocji Instytutu i mają nadzieję, że ich działania zachęciły licealistów do rozpoczęcia studiów na jego kierunkach :)

W galerii znajduje się ponad 100 zdjęć z imprezy:  Galeria

SKN Bibliolog