Otwarcie Muzeum Podręcznika

Dnia 4 kwietnia 2014 roku przedstawiciele „Bibliologa” uczestniczyli w otwarciu Muzeum Podręcznika, które jest jedyną tego typu instytucją w Polsce. Mieści się w budynku Ośrodka Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narod­owej na ulicy Jęczmiennej 9 w Krakowie. Gromadzi podręczniki szkolne, akademickie oraz metodyczne. Aktualnie Muzeum w swoich zbiorach posiada ponad 1400 egzemplarzy. Najwcześ­niejszymi z nich pochodzą z początku XIX wieku. Dzięki podjętej współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Cyfrową udało się przygotować ponad 120 pozycji w wersji elektronicznej dostępnych na stronie internetowej: http://pbc.up.krakow.pl/dlibra. Pierwszą wystawą jaką można oglądać w Muzeum Podręcznika są najstarsze zbiory Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego.

Po uroczystym otwarciu Muzeum obecni goście mieli możliwość wzięcia udziału w debacie oraz panelu dyskusyjnym – „Podręczniki w obecnym systemie szkolnym”.

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia Muzeum Podręcznika!

W galerii znajduje się kilka zdjęć upamiętniających to wydarzenie: Galeria

Urszula Dulęba

2014 Apr 06