II Konferencja Studencka W kręgu zainteresowań młodych bibliologów i informatologów

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń i prezentacja zainteresowań oraz osiągnięć naukowych studentów.

Interesuje nas, jak problemy współczesnej książki i informacji postrzegają młodzi bibliologowie i informatolodzy, ukształtowani już przede wszystkim przez nowe media. Chcemy wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania: jak przedsawia się książki i biblioteki? Jak rysują się perspektywy zawodowe absolwentów naszych kierunków? Jaki wymiar i znaczenie mają nasze zainteresowania naukowe i jak mogą przełożyć sięna sukces zawodowy?

Zagadnienia szczegółowe:

• architektura informacji
  • innowacyjne formy pracy bibliotekarzyj
  • naukowa i kulturalna działalność bibliotek
  • propagowanie nauki wśród młodzieży
  • propagowanie czytelnictwa
  • rola książki i prasy w świecie nauki i informacji
  • rynek wydawniczy

Organizatorzy: Studenckie Koło Naukowe Bibliolog

Rada naukowa: dr hab. Janusz Kostecki, prof. UP

dr Grzegorz Nieć

Patroni: Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

Spotkanie odbędzie się 28 maja 2015 r. w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Prosimy o nadsyłanie propozycji wystąpień wraz z abstraktami do 05 maja 2015 r. na adres bibliologup@gmail.com

2015 Apr 21